Тенденції розвитку київського муралізму в умовах глобалізації
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.15.2019.185934Ключові слова:
глобалізація, муралізм, транскультурний діалог, мультикультуралізмАнотація
У результаті глобалізаційних процесів, що відбуваються у світі, актуальним стає питання створення загальнолюдської культури, яка б базувалась на глобальній взаємодії. Культури та цивілізації вступають у діалог, що стає поштовхом до їхнього знайомства та взаємопроникнення. Глобалізація впливає й на розвиток візуальних мистецтв. Муралізм як мистецтво громадського простору є яскравим показником особливостей тих змін, що відбуваються в умовах міжкультурного діалогу. Проаналізовано вплив процесів глобалізації на київський муралізм. З’ясовано умови, за яких відбувається міжкультурна комунікація представників різних культур, що роблять свій внесок в мистецький простір столиці. Виявлено проблеми, які виникають у зв’язку з активною появою у Києві муралів іноземних митців та запропоновано шляхи їх подолання
Посилання
Bibler V. S. Ot naukoucheniya — k logike kulturyi: Dva filosofskih vvedeniya v dvadtsat pervyiy vek. M.: Politizdat, 1990. 413 s.
Bahtin M. M. Estetika slovesnogo tvorchestva. M.: Hudozhestvennaya literatura, 1979. 412 s.
Ky`yany`n Sergij Gry`shkevy`ch stvory`v gugl-mapu, na yakij poznachy`v ky`yivs`ki muraly`, shho buly` stvoreni protyagom 2014–2015 rokiv // Xmarochos: sajt. URL: https://hmarochos.kiev.ua/2015/12/02/stvoreno-mapu-novih-kiyivskih-muraliv/ (last accessed: 29.09.2018).
Sadohin A. Mezhkulturnaya kommunikatsiya. M., 2006. 288 s.
Shejko V. Kul`tura. Cy`vilizaciya. Globalizaciya (kinecz` XIX — pochatok XXI st.): monografiya: u 2 t. X.: Osnova, 2001. T. 1. 520 s.; T. 2. 400 s.
Shy`lo O., Ivashko O. Monumental`ne my`stecztvo i strit-art v suchasnomu mis`komu prostori // Naukovy`j visny`k budivny`cztva. 2016. # 2 (84). S. 74–78.
Folgarait L. Mural Painting and Social Revolution in Mexico, 1920–1940: Art of the New Order. Cambridge: Cambridge University Press, 1998. 288 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Марія ОСПІЩЕВА-ПАВЛИШИН
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.