Дві маловідомі лекції 1932 р. Олександра Довженка в Московському державному інституті кінематографії
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.13.2018.152203Ключові слова:
Олександр Петрович Довженко, Московський державний інститут кінематографії, історія кіно, кінорежисер, дві маловідомі лекції, 1932 рікАнотація
У цій статті досліджено та проаналізовано дві маловідомі лекції 1932 року геніального українського кінорежисера О. П. Довженка у Московському державному інституті кінематографії (Вищий державний інститут кінематографії, Всесоюзний державний інститут кінематографії, нині Всеросійський державний університет кінематографії ім. С. А. Герасимова); наведено причини проведення цих лекцій у Московському державному інституті кінематографії, а не в Київському державному інституті кінематографії (Всеукраїнський державний інститут кінематографії, Київський державний інститут кіноінженерів); згадано про взаємозв’язок його творчої діяльності у вітчизняному кінематографі в якості режисера художніх фільмів та педагогічної діяльності як провідного українського наставника творчої молоді
Посилання
Bezruchko O. Nevidoma lektsiia O. P. Dovzhenka 18 hrudnia 1932 roku // Kino-teatr. 2006. # 3. S. 46–49.
Bezruchko O. Nevidoma lektsiia O. P. Dovzhenka vid 18 hrudnia 1932 roku // Kino-teatr. 2006. # 4. S. 28–32.
Bezruchko O. V. PedagogIchniy metod O. P. Dovzhenka: navchalniy posibnik; Kyiv. mizhnar. un-t. [vid. 2-ge, dop.]. Kyiv: KiMU, 2012. T. 1. 266 s.
Bezruchko O. V. Pedagogichniy metod O. P. Dovzhenka: navchalniy posibnik; Kyiv. mizhnar. un-t. [vid. 2-ge, dop.]. Kyiv: KiMU, 2012. T. 2. 238 s.
Dovzhenko A. Beseda s molodyimi rezhisserami-slushatelyami rezhisserskoy akademii VGIK // Iz istorii kino: materialyi i dokumentyi. Moskva: AN SSSR, 1959. Vyp. 2. S. 8–28.
Dovzhenko A. P. O vospitanii kadrov kinorezhisserov // Dovzhenko A. P. Sobranie pochineniy: v 4 t. Moskva: Iskusstvo, 1966. T. 4. 430 s.
Dovzhenko O. P. Tvori: u 5 t. / uporyad. Yu. I. Solntsevoyi, T.P. Derev’yanko; redkol.: M.P. Bazhan [ta in.]. Kyiv: Dnipro, 1984. T. 4: Statti, vistupi, lektsiyi. 352 s.
Marochko V. Zacharovaniy Desnoyu: Ist. portret O. Dovzhenka. Kyiv: Vidavn. dim «Kievo-Mogil. akad.», 2006. 285 s.
Oleksandr Dovzhenko: malovidomi storinki / peredm., uporyad. V.N. Mislavskiy. Harkiv: Dim reklami, 2015. 280 s.
Tsentralnyi derzhavnyi arkhiv hromadskykh obiednan Ukrainy (TsDAHO Ukrainy). F. 263: Kolektsiia pozasudovykh sprav reabilitovanykh. 1919–1953. Op. 1. Spr. 57017: Demutskyi Danylo Porfyrovych.
Tsentralnyi derzhavnyi arkhiv-muzei literatury i mystetstva Ukrainy (TsDAMLM Ukrainy). F. 690: Dovzhenko Oleksandr Petrovych. Op. 4. Spr. 101: Lektsii pro kinodramaturhiiu, prochytani studentam VDIKu. Stenohramy, 17 hrud. 1932 9 veresnia 1955 rr.
Cherevatenko L. Dovzhenko vizvoleniy // KINO–KOLO. 2005. # 25. S. 108–135.
Shudria M. Henii naishchyrishoi proby. Narysy. Rozvidky. Retsenzii. Interviu. Publikatsii. Kyiv: Yunivers, 2005. 382 s.
Shudria M. Sviashchenni myti osiaiannia // Dnipro. 2004. # 9/10. S. 72–79.
Shudrya N. Yulka i ee Zaporozhets // Aspektyi. 2004. 1–7 okt. S. 7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 О. В. Безручко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.