Сучасне візуальне українське мистецтво у категоріях теоретичної естетики (феноменологічний аспект)
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.13.2018.152198Ключові слова:
сучасне мистецтво, концептуальний живопис, феноменологія, теоретична естетикаАнотація
Досліджені характерні особливості сучасного українського візуального мистецтва у його концептуальному напрямку. Для досягнення цієї мети застосовані герменевтичний метод та категоріальний апарат феноменології як філософської дисципліни. Доводиться евристичність та результативність принципів, категорій та понять феноменології в процесі системного наукового аналізу мистецького процесу в Україні у XXI столітті. Зроблені висновки щодо перспектив розвитку культуротворчої діяльності на прикладі творчості представників концептуального напрямку сучасного візуального мистецтва.
Посилання
Bosenko A. V. Hodyi. Shestaya. Pastoralnaya Kiev: Feniks 2017–424 s.
Valdenfels B. Topohrafiia Chuzhoho: studii do fenomenolohii Chuzhoho.. Ky’yiv, 2004. — 206 s
G’adamer G.-G. Virshi i rozmova. Ese. Ky’yiv, 2002–86 s.]
Gusserl’ E. Dosvid i sudzhennya. Dopredy’katy’vnj (Recepty’vny’j) dosvid s. 312–334 pereklad V. I Kebuladze Δόξα / Doksa Zbirny’k naukovy’x pracz’ z filosofiyi ta filologiyi. Vy’p.14. Nimecz’ka fenomenologichna trady’ciya v filosofiyi, gumanitary’sty’ci ta kul’turi. Odesa.2009–424 s.
Kebuladze V. I. Fenomenologiya dosvidu Ky’yiv: Dux i litera, 2017. — 280 s. Vy’d. tretye
Liotar Zh. -F. Fenomenologiya / Perevod s angliyskogo i posleslovie B. G. Sokolova — SPb: Aleteyya, 2001. —160 s.
Minakov M. A. Istoriya ponyattya dosvidu. Ky’yiv, 2007. — 380 s.
V. S. Luk’yanecz’ O. M. Kravchenko L. V. Ozadovs’ka, O. Ya. Moroz Naukovy’j svitoglyad na zlami stolit’,. Monografiya. Ky’yiv, 2006. — 288 s
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Олена Аккаш
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.